Laminování a povlakování

Laminování

Laminování je kombinací dvou nebo více vrstev do nové celkové struktury. Naše technické fólie jsou takto bezpečně spojeny s materiálem zákazníka nebo integrovány do vícevrstvého kompozitu.

  • Zpracováváme nejen naše materiály, ale i produkty které specifikuje či dodá zákazník
  • Jednotlivé vrstvy na sebe nanášíme termoplasticky nebo reaktivně
  • Součástí procesu je úprava povrchu koronou
  • Rozsáhlá laboratorní a zkušební zařízení zajišťují sledování kvality během výroby a optimální kvalitu výrobku
  • Sloučení různých materiálů může být provedeno různými technikami a také za použití vhodných lepicích systémů v závislosti na konečném použití (suché čištění, prodyšnost…)

 

Povlakování

Máme k dispozici různé možnosti jak řešit povlak materiálů jako jsou fólie, prodyšné membrány a textilie.

Díky možnosti přímého potahování mohou být materiály přiváděny přímo do fólie na vytlačovací lince. Díky přesnému řízení materiálového vedení je možné potažení citlivých a elastických materiálů, jako je velur, pletenina, netkaná textilie a tenké fólie. V důsledku nátěru v přímém vytlačování se ušetří pozdější kroky zpracování a tím i čas a náklady. Přilnavost může být optimalizována předúpravou povrchu (koronou).

PSA adhezivní systémy

Pomocí systému PSA (adheziva citlivého na tlak) je tedy aplikace přes válec možná na celé ploše nebo bodovým způsobem.

Přenosový nátěr

Prodyšné membrány mohou být potaženy tavným lepidlem pomocí přenosového povlaku. Aplikace bodovým válcem si zachovává velkou prodyšnou část. Zkušenosti s různými surovinami a s řadou různých tavných lepidel, nám umožňují abychom plnili požadavky zákazníků (omyvatelnost, odolnost vůči čištění, pohodlí při opotřebení atd.).

 

Máte zájem o naše služby?
Kontaktujte nás!